Myšlenka skautingu

SKAUT je největší světovou mládežnickou organizací, jejíž náplní je především výchova a rozvoj dětí a mládeže. Činí tak zejména prostřednictvím her, tvořivých činností a vzdělávání zábavnou formou. Skauting učí spolupráci, soužití s přírodou a duchovním hodnotám.

Skauting je nejen všestranou volnočasovou aktivitou, ale i životním stylem.

Zakladatel skautingu lord Baden Powel

Komu je náš oddíl určen

...klukům a holkám ve věku 7-14 let

Působíme na ZŠ Sjednocení, ale jsou vítany i děti z jiných škol.

CHCEŠ-LI si zahrát spoustu her, vydat se na cestu za pokladem, naučit se tajná písma a šifry nebo uzly, poznat přírodu, tábořit, nosit skautský kroj, získávat odznaky a poznat nové kamarády, PŘIJĎ I TY MEZI NÁS...

Patron našeho oddílu

Patronem našeho skautského oddílu je významný studenecký rodák FRANTIŠEK KARDINÁL TOMÁŠEK.

(30. 6. 1899 - 4. 8. 1992)

Jméno kardinála Tomáška se do historie zapsalo jako symbol zápasu za svobodu a lidská práva. Odvážně vzdoroval totalitní moci. Vzezřením působil jako prostý kněz, byl však neobyčejně vzdělaným, moudrým, rázným, odvážným a skromným člověkem s hlubokým sociálním cítěním.

Heslo kardinála Tomáška: "ROZPROSTŘU SÍTĚ" (Laxabo rete)

Erb kardinála Tomáška

Oddílový rok

Scházíme se pravidelně 1x týdně v klubovně na schůzce. Tu zahajujeme pokřikem. Následují společné hry, tvoření (např.batikování, výrábění z hlíny, papíru), učení se novým věcem (např. morseovka, táborové ohně, zdravověda, uzly), zpívání s kytarou a úsek celoroční dlouhodobé hry.

Přibližně 1-2x do měsíce se setkáváme o víkendu na výpravě. Čeká nás putování do blízkého CHKO Poodří, do okolí Štramberka a Kopřivnice, společné střediskové akce, hry s ostatními skautskými oddíly a víkendové chalupy.

Vyvrcholením oddílového roku je letní tábor.